Międzynarodowa Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020

Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Transportu Lotniczego pragną zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020, która odbędzie się w dniach 19-20 maja 2020 roku 20-21 października 2020 roku. Będzie to już szósta edycja Konferencji Inżynieria Ruchu Lotniczego, jednocześnie druga o zasięgu międzynarodowym.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i osiągnięć środowisk naukowych oraz organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego i integracji z pozostałymi gałęziami transportu. Jest to unikalna okazja do wysłuchania referatów, wykładów oraz podjęcia dyskusji na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu.

Informacje organizacyjne
Konferencja Inżynieria Ruchu Lotniczego jest jedynym w swoim rodzaju miejscem spotkań wybitnych przedstawicieli świata lotniczego, naukowców jak i praktyków. Do tej pory odbyły się cztery edycje Konferencji IRL o charakterze ogólnopolskim, oraz jedna o charakterze międzynarodowym. Każda kolejna edycja skupiała coraz większą liczbę uczestników związanych z transportem lotniczym i gałęziami pokrewnymi. Tematyka najbliższej edycji Konferencji obejmie zagadnienia takie jak: sterowanie i zarządzanie ruchem lotniczym, systemy wspomagania ruchu lotniczego, powiązania między gałęziami transportu, czy aspekty prawne i ekonomiczne transportu lotniczego.

Konferencja rozpocznie się 19 maja 2020 20 października 2020 roku w nowej Auli Głównej Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, gdzie zaplanowano wystąpienia plenarne oraz panel dyskusyjny. Następnie Konferencja IRL będzie kontynuowana w Z-Hotel Business & SPA w Otwocku, gdzie odbędzie się uroczysta kolacja oraz drugi dzień Konferencji, obejmujący sesje plakatowe i plenarne.